Sofia Erlandsdotter Dinneny

Reg. fastighetsmäklare

070 - 281 90 59

sofia@homebydean.se

Sofia startade Home by Dean 2012, efter att ha utbildat sig till fastighetsmäklare både i Australien och i Sverige och sedan arbetat några år inom en större mäklarkedja på Gotland. Det roligaste med att arbeta som mäklare tycker hon är alla vackra bostäder hon får se, trevliga människor hon får träffa och spännande historier hon får dela om hur de hittar sina drömhus!

Sofia startade Home by Dean 2012, efter att ha utbildat sig till fastighetsmäklare både i Australien och i Sverige och sedan arbetat några år inom en större mäklarkedja på Gotland. Det roligaste med att arbeta som mäklare tycker hon är alla vackra bostäder hon får se, trevliga människor hon får träffa och spännande historier hon

“Jag älskar verkligen mitt jobb och tycker att det är så fantastiskt roligt att få ta del av alla vackra hem här på underbara Gotland!”


Utvalda sålda

Såld

Bostadsrätt | Snäck | Visby

Snäckgärdsvägen 58

4 500 000 kr | 77.8 kvm |3 rum

Såld

Tomt | Dalhem | Ganthem

Testtomt

0 kr | 2000 kvm |

Såld

Villa | Västergarn | Klintehamn

Sanda Sandgårde 1051

5 500 000 kr | 131 kvm |5 rum